همزمان با هفته ملی مهارت بزرگترین مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوار کارگاهی صنعت فولاد جنوب شرق کشور در شرکت معدنی گهر روش سیرجان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، این مرکز تخصصی که بصورت ویدئو کنفرانس و با حضور معاون مجلس رئیس جمهور و معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افتتاح شد در زمینه آموزش های مختلف معدنی فعالیت می نماید.

حسینعلی امیری، معاون امور مجلس ریاست جمهوری در مراسم صدور مجوز ۴۲ مرکز آموزش مهارتی جوارکارگاهی و بین کارگاهی هم زمان با هفته ملی مهارت گفت: توسعه،بدون توجه به آموزش های فنی و حرفه ای محقق نمی شود و این آموزش ها بی تردید حلقه اتصال اشتغال و کارآفرینی است.

علی اوسط هاشمی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز با اشاره به اینکه در برنامه های توسعه به موضوع مهارت توجه نشده است تصریح کرد:۱۱ هزار و ۷۰۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای به عنوان شرکای اصلی سازمان تا کنون مورد توجه قرار نگرفته اند و از طرفی فعالیت موازی دیگر دستگاه ها در حوزه مهارتی به آموزشگاه های آزاد آسیب وارد کرده است.

وی گفت: برای حمایت از آموزش های مهارتی، از مجلس درخواست تصویب لایجه انجمن خیرین مهارتی را داریم ، چرا که این خیرین نقش مهمی در کمک رسانی به  آموزش مهارت در کشور دارند.وی ضمن اعلام خرسندی  از  تشکیل فراکسیون مهارت در مجلس یازدهم از معاون امور مجلس  رئیس جمهور درخواست حمایت کرد  تا سازمان بتواند در حوزه مهارت و اشتغال نقش آفرینی کند و به موثر بودن در جامعه برسد.

شرکت معدنی گهر روش سیرجان بعنوان بزرگترین شرکت راهبری خطوط تولید کنسانتره سنگ آهن کشور در زمینه فرآوری مواد معدنی سنگ آهن وکارخانه تغلیظ گل گهر فعالیت داشته و خدمات فنی مهندسی، طراحی، ساخت، نصب و مشاوره پروژه ها و ساخت قطعات یدکی و ماشین کاری را انجام می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *